Ataköy Suit Bakırköy : 0(212) 923 0023

-

Siz pet sahiplerinin özellikle en merak ettiği ve minik dostunuzu en tedirgin şekilde kliniğe bıraktığı olaylardan birisi de veteriner cerrahi operasyonlarıdır. Kliniğimiz operasyon yeterliliği konusunda en ince ayrıntılarıyla dizayn edilmiştir. Küçük dostlarınızın güvenli bir operasyon geçirmesi için en iyi şartları oluşturmanın yanı sıra uzman hekim ve veteriner cerrahlarımızla operasyonları güvenle gerçekleştirmekteyiz.

Operasyon öncesi hazırlıklarımızı nasıl yapıyoruz?

Öncelikle hastamızın operasyona uygunluğuyla ilgili detaylı bir muayenesi yapılır. Hastanın kilosu, vücut sıcaklığı, solunum sayısı gibi bütün fiziksel bulguları ölçülüp kaydedilir. Anesteziye uygunluk ve anestezi protokolünü belirlemek için gerekli hematoloji ve biyokimya parametreleri incelenir. Daha sonra operasyonun ihtiyacına göre son teknoloji CR, Ultrason, Endoskopi gibi operasyona yardımcı olabilecek cihazlarımız ile yapılan tetkikler genişletilir. Bu şartlar sağlandığında hastamıza operasyon için randevu verilir ve o gün hastamızın aç gelmesi konusunda kesin bir şekilde bilgilendirilir. Aç kalma süresini cerrahımız belirler.

VetSuit Ataköy ailesi olarak minik patili dostlarımızın anestezi sürecinde ne kadar zorlandığını biliyoruz ve anesteziyi daha güvenilir hale getirmek için operasyonlarımızda İnhalasyon Anestezisi (gaz anestezisi) kullanıyoruz.

Kliniğimizde yapılan bazı operasyonlar

Sadece bir kaç operasyon görüntüsü ekledik. Bunların yanı sıra tüm yumuşak doku, ortopedi, genel cerrahi, jinekoloji, minimal invaziv cerrahi, kısırlaştırmalar ve diğer birçok ameliyatı güvenle gerçekleştirmekteyiz.

Ameliyat sonrası süreç nasıl devam ediyor?

Operasyondan sonra iyileşme süreci hangi operasyonu yaptığımıza göre değiştiği için 7 ila 35 gün arasında bir gün sayısı verebiliriz. Zaten minik dostumuz kısırlaştırma operasyonları hariç birkaç gün yoğun bakım ünitemizde bizim misafirimiz olacak ve acil bir durumda müdahalesi hemen yapılacaktır. Daha sonra eve taburcusu gerçekleştirilir ve tedavisine o şekilde devam edilir. Bu süreçte hasta sahiplerimizden en çok duyduğumuz soru ‘Şu an ağrısı çok var mı?’ sorusu olduğu için bu konu hakkında da Vetsuit Veteriner Kliniği olarak operasyon sürecinde hiçbir ağrı hissetmediğini ve operasyondan sonra da ağrısının çok az olacağını söyleyebiliriz.

Son olarak özetlemek gerekirse tüm bu zorlu ve sizi endişelendiren operasyonlar için biz Vetsuit Veteriner Kliniği ailesini güvenle tercih edebilirsiniz 😊